هنرهای سنتی که مواد اولیه آن فلز می باشد

در کارهای فلزی روشهائی مثل کوبیدن ، سیم کاری ، قلمکاری ، کار با چکش ، زرگری ، نقره کاری و غیره مورد استفاده قرار می گیرد . نمونه هائی از هنر سنتی که ماده اولیه اش فلز می باشد:
  • در ساخت آهنگری:
وسایلی مثل چکش بزرگ چوبی در ، وسائل آشپزخانه ، وسائل کشاورزی ، بند و مهار حیوان ، یراق اسب ، وسائل معماری ، آلات موسیقی و غیره مورد استفاده قرار می گیرد . در عصر برنز در آناتولی مس و قلع را مخلوط نموده بعد از دوران تهیه برنز ، فلزهائی مانند مس ، طلا و نقره با روش کوبیدن و ریخته گری کار انجام گرفته است.

بر اساس تحقیقات انجام شده ، توسعه مسگری در آناتولی به تاریخهای قدیمی بر می گردد و این تحقیقات موید استفاده از معادن مس می باشد . مس که جایگاه مهمی در هنر آناتولی داشته فلزی است که برای تزیین نیز بسیار مناسی می باشد .
موارد استعمال روزمره آن ظروف آشپزخانه ، انگشتر و سنجاق سینه و این قبیل اشیاء زینتی ، کلاه زرهی ، درها و تزئین آن به عنوان عنصر ساخت مورد استفاده قرار گرفته است .
مس فلزی است که بیشترین موارد استفاده را دارد . مس از نظر روش ساخت ظروف چهار نوع می باشد ، کوبیدن ، ریخته ، روکش و فشار پرس . امروز که فلز مس بیشتر از فلزهای دیگر موارد استعمال دارد با سفید کاری شدن توسط قلع به عنوان ظروف آشپزخانه به شکل وسیعی از آن استفاده می شوند .
  • صنعت چاقو سازی:
چاقوکه از یک دسته وتیغه برنده تشکیل یافته است به عنوان یک الت برنده دراناتولی از دوران ما قبل تاریخ مورد استفاده قرارگرفته است . دررابطه با تغییرات شکلی چاقواطلاعات دقیقی دردست نیست . چاقوها ازنظر شکل اسامی مثل شمشیر، خنجر ، کاردبزرگ ( قمه) وچاقوی متداول وغیرنامگذاری شده است . دسته این چاقوها از ابنوس ، عاج ، نقره روکش طلائی وغیره ساخته شده وبا سنگهائی مثل الماس، مرجان ، یاقوت ،‌ زمرد و غیره تزیین یافته ودر کاخهای سلطنتی مورد استفاده قرار گرفته است .
از اواسط قرن نوزدهم ماشین الات چاقوسازی جای چاقوی دست ساز راگرفته و بدین ترتیب ساخت چاقو نیز توسعه یافته است . امروز چاقوها ئیکه ازفولاد ( زنگ نمی زند ) با دسته ثابت به عنوان چاقوی سفره وچاقوهای جیبی که بطور اتوماتیک بازوبسته می شوند رامی توان دید . امروزه ساخت چاقوهای دست سازدربعضی ازمناطق اناتولی که دسته ان دارای نقش و نگار است تزیین یافته ادامه دارد .
طلا کاری – نقره کاری اشیاء مورد استفاده روزانه ،‌ زرگری ، زینت الاتی مثل انگشتر ، سنجاق سینه و غیره نمونه هائی از طلا کاری و نقره کاری سیمکاری: یک نوع متد کاری است با طلا نازک و یا به شکل اشیاء ته بعدی با نقش و نگارهای مختلف که هنوز بوسیله گرما و بدون اینکه خصوصیات پلاستیکی خود را ازدست دهد انجام می گیرد . مثل زینت الات سیمکاری ، ظروف فنجان، قوطی ها و سرمه دانها .
یک نوع شئی تزیینی است با سطح فلزی خصوصا روی نقره با ایجاد سوراخهای سطحی که درون آن را با یک مذاب سیاه رنگ پر می کنند و اینها به سه شکل دیده می شوند ، صاف ، زنجیره یا بریده ، نقره کنده کاری شده . قوطی ، ساعت ، فنجان ، چوب سیگاری واشیاء‌دیگر ساخته می شود .

شرکت فلزیاب علی بابا ارائه دهنده خدمات و محصولات زیر :

  • فروش انواع دستگاه فلزیاب
  • دستگاه فلزیاب طلایاب و گنج یاب جدید و حرفه ای
  • دستگاه فلزیاب تصویری
  • فلزیاب تصویری حرفه ای با قیمت مناسب
  • دستگاه طلایاب و طلایاب تصویری
  • دستگاه گنج یاب و گنج یاب تصویری
  • خرید دستگاه فلزیاب با قیمت مناسب
  • فلزیاب دست ساز

شماره تماس جهت مشاوره و سفارش دستگاه های فلزیاب و فلزیاب تصویری : 09186803304

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *